Smart Clinic | Bezpečnotechnická kontrola
16126
page-template-default,page,page-id-16126,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive
 

Bezpečnotechnická kontrola

Bezpečnotechnická kontrola

Prečo je nevyhnutná?

 

Problematika vykonávania kontrol a revízií zdravotníckych elektrických prístrojov a zariadení podľa súčasnej platnej legislatívy je najmä pre bežné prevádzkovateľa lekárskych ordinácií – lekára – veľmi vzdialená a neprehľadná. 

 

V každej ambulancii poskytovateľa zdravotnej starostlivosti sa musia vykonávať revízie elektrického ručného náradia a revízie elektrických spotrebičov počas ich používania, ktorých vykonávanie stanovuje vyhláška v nadväznosti na platné STN. Tak isto elektrická inštalácia v miestnosti na zdravotnícke účely vrátane ochrany pred účinkami atmosférickej a statickej elektriny okrem všeobecnej vyšetrovne a priestoru s požiadavkami je definovaná podľa osobitných predpisov pre zdravotnícke zariadenie.

Kontroly a revízie bežných elektrospotrebičov, ktoré sa používajú v priestoroch, kde sa vyskytuje zdravotný personál, či pacienti (ordinácie, čakárne, prípravné miestnosti) je nutné pravidelne vykonávať.

Periódu výkonu revízií elektrických spotrebičov počas ich používania stanovuje čl. 5 STN 331610:2002, ktorý pojednáva o vykonávaní kontrol a revízií elektrických spotrebičov. V zmysle uvedeného článku slovenskej technickej normy sa musí revízia prenosných elektrických spotrebičov prevádzkovaných v uvedenej ambulancii vykonať 1x za 12 mesiacov.

 

Revízie elektrického ručného náradia a revízie elektrických spotrebičov môže vykonávať prevádzkovateľom určená osoba s odbornou spôsobilosťou.

BTK – Bezpečnotechnická kontrola

Zabezpečíme pre Vás BTK pre:

 

  • Bežný elektrický prístroj alebo zariadenie.
  • Technicky náročný el. prístroj alebo zariadenie.
  • Posúdenie tech. stavu a následná oprava / vyradenie
  • Funkčná + elektrická skúška / vyraďovací protokol
  • Slovenský návod + školenie personálu.
  • Založenie prístrojovej karty a prevedenie evidencia

Výstupom každej kontroly prístroja alebo zariadenia je protokol, karta prístroja a nálepka označujúca termín vykonanej revízie a termín nasledujúcej kontroly. Spracovanie kompletnej dokumentácie požadovanej kontrolnými orgánmi štátnej správy.